Realizacja zadania zleconego przez Miasto Gorzów Wlkp.

Zapowiedzi wydarzeń

Galeria szalona

2015-01-28-437m.jpg

Sylwetki

Archiwum

Nikt nie staje się szaleńcem z własnej woli  -   J. Lacan
Ale też nikt bez własnej woli i troski o siebie szaleńcem być nie przestanie
Aktualności
Gościnne występy chóru Echo Kresów w ŚDS przy Armii Polskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2022 08:10

Chór Echo Kresów działający przy Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. kierowany przez Józefa Malińskiego wystąpił w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Armii Polskiej 38.

Koncert planowany był dwa lata temu, jednak sytuacja pandemiczna przerwała występy i wszelkie spotkania. Z tym większą radością artyści śpiewali a słuchacze wysłuchali dziesięciu rozrywkowych utworów i domagali się bisu. I bis oczywiście był. Zespół zaśpiewał między innymi „Czerwone jabłuszko” a na zakończenie otrzymał w prezencie taki właśnie owoc wykonany z gipsu. Dyrygent ucieszył się również z pisemnego podziękowania od kadry i uczestników.

Józef Maliński prowadzi chór od kilku lat, akompaniuje śpiewakom na akordeonie, sam też  śpiewa ale w innym chórze. Echo Kresów skupia 14 pań a do okrasy ma jednego pana. Dyrygent jest samoukiem, ale twierdzi, że ma bogatą wiedzę muzyczną, 3 lata grał w orkiestrze wojskowej, a potem 20 lat w gorzowskiej dętej orkiestrze przy Zakładach Chemicznych Stilon.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 1043

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.